Implant stomatologiczny pełniący funkcję korzenia wraz z mocowaną na nim koroną, mostem lub protezą ma za zadanie zastąpić utracone uzębienie. Umieszczany jest on w kości żuchwy, do której z czasem wrasta stając się jej integralną częścią. Proces ten nazywamy osteointegracją – trwa on od 3 do 6 miesięcy w zależności on miejsca wszczepienia implantu. W przypadku zbyt słabych lub brakujących kości proces ten może wydłużyć się nawet do roku. Implant wykonuje się z tytanu, który traktowany jest przez organizm jak jego własna tkanka, więc ryzyko, iż zostanie on odrzucony praktycznie nie istnieje a dzięki trwałości towarzyszy pacjentowi do końca życia.
Jak wygląda zabieg?
Implanty zębów wszczepiane są w znieczuleniu miejscowym i trwa to około godziny. W trakcie zabiegu zdecydowana większość pacjentów nie uskarża się na uczucie dyskomfortu, dolegliwości bólowe występują dopiero po nim, jednak na ogół są one na tyle słabe, że radzą sobie z nimi powszechnie dostępne środki przeciwbólowe. W trakcie zabiegu istnieje możliwość wszczepienia implantu jednego zęba lub kilku brakujących przez umieszczenie na nich mostu protetycznego.
Przeciwwskazania do zabiegu implantologii
Leczenie implantologiczne nie jest wskazane w przypadku osób nadmiernie spożywających alkohol, nałogowo palących, chorujących na parodontozę, bruksizm (ścieranie zębów), choroby autoimmunologiczne oraz charakteryzujące się niską odpornością.
Warto również pamiętać, że przeznaczone są one dla osób o zdrowych dziąsłach oraz przyzębiu, gdyż tylko to gwarantują trwałość efektu. Nie należy także zapominać, iż o implanty należy dbać tak jak o własne zęby- wymagają one regularnego szczotkowania i wizyt u stomatologa.
niby jest szał na implanty ale ja wole swoje naturalne – mimo, że krzywe i żółte 😀
tytan jest dość śmiesznym metalem. Pomysł na powstanie implantów z tytanu wyszedł przypadkiem z tego co kojarzę to chyba od weterynarza, który badał jakieś zwierze (chyba psa). Zauważył u zwierzęcia kawałek metalu w ciele, ale ku jego zdziwieniu nie było wokół niego żadnego zapalenia i tym podobnych oznak „ciała obcego”. Później okazało się, że ten kawałek metalu był traktowany przez organizm na podobnych zasadach jak kości 🙂
Osobiście mam wstawione dwa implanty zębów. Jeden z implantów kosztował mnie 3 600 złotych, oczywiście z koroną. W Warszawie to dość atrakcyjna cena za implant. Ogólnie przy pierwszym implancie miałam spory stres, ale całe szczęście doktor Sundmana z Medens to lekarz z powołania i można mu zaufać.
Dobrym rozwiązaniem jest również VILLA NOVA DENTAL CLINIC i doktor Emma Kiworkowa-Prokopowicz. VILLA jest kliniką o bardzo dobrej opinii, wśród warszawskich implantologów moim zdaniem jeden z lepszych wyborów.
Bardzo wiele czasu straciłem, żeby zlokalizować dentystę który specjalizuje się w leczeniu implantologicznym. Znalazłem jednak namiar do lekarza o nazwisku Cynkier, prześledziłem sporo opinii na jego temat zdecydowana większość była pozytywna. Dlatego spróbowałem wykonać implant u niego. Muszę przyznać, że wyboru nie żałuje tym bardziej, że miałam spory stres, lecz Cynkier swoim doświadczeniem i uprzejmością sprawił, iż zabieg był formalnością.
ps. wykonywałam implanty w Łodzi.
Zobaczcie sobie ofertę kliniki Fabdent – ja tam chodzę do dentysty już od roku, co prawda implantów nie planuję, ale mogę ręczyć za poziom usług stomatologicznych i gdybym rozważała implanty, to najpierw uderzyłabym do nich.
Warto również zerknąć na gabinet dentystyczny Fabdent, śmigam do nich od 3 miesięcy i jestem zadowolony. Implantów nie planuje i nie robiłem, ale widać że dbają o opinie klientów i starają się trzymać wszystkie zabiegi na dobrym poziomie.
Wykonałam implant zęba w Fabdent i jestem zadowolona.
W Warszawie do wykonania zabiegów z implantem zęba polecam w szczególności Odent. Posiadają mała sieć gabinetów na Żoliborzu i jeśli dobrze pamiętam Ursynowie. Efekty ich pracy stoją na zadowalającym poziomie i nie są też przesadnie drodzy.