Decyzja UEFA w sprawie Legii

Legia wygrała na boisku dwumecz z Celtic (wynikiem 6:1), co miało przełożyć się na awans Legii do 4. rundy kwalifikacyjnej. Niestety działacze UEFA znaleźli błąd formalny, który został przełożony na karę. Według opinii wielu zagranicznych oraz polskich komentatorów całej sytuacji kara była niewspółmierna do przewinienia, dlatego też władzę klubu Legii postanowiły odwołać się od decyzji UEFA.

Czytaj relację na żywo:

14.08.15 Godzina 15:34: Nieoficjalne doniesienia zostały potwierdzone. Oficjalnie UEFA utrzymała w mocy karę walkowera. Legii pozostało odwołać się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS).

14.08.15 Godzina 07:21: Niestety Legia Warszawa nie przekonała Komisji Dyscyplinarnej UEFA – według nieoficjalnych doniesień od jednego z działaczy. Nie zostanie przywrócona do Ligi Mistrzów, a co za tym idzie będzie musiała podjąć grę w eliminacjach Ligi Europy przeciwko Aktobe (źródło: Przegląd Sportowy).

Godzina 16:21:
Najprawdopodobniej decyzję w sprawie odwołania się Legii Warszawa poznamy w czwartek rano.

Godzina 13:01:
Jako ciekawostkę prezentujemy wyniki badania opinii publicznej (HumLard), które określa: czy walkower przyznany przez UEFA był adekwatną karą do popełnionego błędu? W ankiecie wzięło udział ponad tysiąc osób mających powyżej 15 roku życia.

Wyniki sondy

Godzina 11:27: Tym razem Legia została przyjęta i wysłuchana przez UEFA – o czym możemy przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie klubu:
Oświadczenie klubu

W tym samym tonie wypowiedział się Dariusz Mioduski zaraz po zakończeniu komisji:

Godzina 10:15: Bogusław Leśnodorski informuje o zakończeniu posiedzenia komisji – decyzja zapadnie dziś wieczorem lub jutro.

Godzina 7:54: Z informacji dostarczonych przez Dariusz Mioduski wynika,
że za chwilę komisja rozpocznie spotkanie.Godzina 7:08: Legia nie poddaje się i walczy o awans na polu administracyjnym czyli tam, gdzie wcześniej zawiodła, a oto filmik zachęcający do wspierania Legii w jej wysiłkach #‎LetFootballWin:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.