Jak wybrać odpowiednią skrzynkę na listy?

W każdym domu na pewno mamy zamontowaną skrzynkę na listy. Jest to już nieodzowny element domostwa, mimo tego, że paradoksalnie znajduje się ona poza nim. Co więcej – od pewnego czasu każda rodzina ma obowiązek posiadać na swojej posiadłości ten element. W przeciwnym razie czekają ją spore kary finansowe. Jeśli jest to nasz obowiązek, to warto się również zastanowić na odpowiednim wyborem skrzynki, która będzie służyła nam przez najbliższe kilka lat…

skrzynki na listy

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma nic prostszego, aniżeli wybór skrzynki na listy. Jednak nic bardziej mylnego. Wraz z rozwojem na płaszczyźnie budownictwa, czy też akcesoriów do domu zwiększył się również wybór skrzynek. Obecnie w sklepach możemy znaleźć elementy przeznaczone dla budynków zamieszkiwanych prze jedną rodzinę, ale i przez wiele rodzin. Ponadto różnią się one materiałem, z jakiego zostały wykonane, kolorem, pokrytym lakierem, a także sposobem, w jaki wrzucamy i wyciągamy pocztę.

Omówmy więc pokrótce kilka najciekawszych modeli, dzięki czemu pozwolimy Wam na odpowiedni wybór. Ze względu na sposób wrzucania i odbioru listów możemy wyróżnić skrzynki zwykłe i przelotowe. Pierwsze z nich mają drzwiczki i lukę do wrzucania poczty. Listy z kolei odbieramy poprzez otwieranie wspomnianych drzwiczek. Plusem tego typu skrzynek jest to, że możemy je zamontować zarówno na ścianie, jak i na płocie, a nawet drzwiach. Kolejny plusem jest fakt, że listy możemy wyciągać od wewnątrz, tak więc nie ma konieczności opuszczania swojej posesji.

Niestandardowym rozwiązaniem w naszym kraju, ale bardzo popularnych, chociażby w Stanach Zjednoczonych jest tzw. wrzutnik na pocztę. Jest to po prostu niewielki otwór w drzwiach, który jest odpowiednio zabezpieczony drzwiczkami i okuciem. Największym plusem takiego rozwiązania jest to, że listy wpadają nam bezpośrednio do domu. Równie amerykańskim pomysłem może być umieszczenie skrzynek na słupkach, wyposażonych w czerwoną chorągiewkę. Poniesienie jej oznacza, że czeka na nas przesyłka. Takie skrzynki są zazwyczaj duże, dzięki czemu zmieści się tak również większość paczek.

Ze względu na materiał wykonania najczęściej wymieniamy te z aluminium, stali, stali nierdzewnej i z…Drewna. Każdy z materiałów musi jednak być odpowiednio zabezpieczony, tak by naszym przesyłkom nie zagrażały opady deszczu czy silny wiatr. Odradzamy w tym miejscu z korzystanie ze skrzynek blaszanych i stalowych. Ich powierzchnia bowiem szybko koroduje.

Na koniec pokrótce poruszymy sposób mocowania skrzynek na listy. Możliwości jest wiele, ale najczęściej wykorzystuje się w tym celu ścianę budynku, płot oraz drzwi. Rzadziej w naszym kraju praktykuje się umieszczanie skrzynek na stojakach, słupkach, czy po prostu zakup skrzynki wolnostojącej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.