Przeszczep włosów – czy warto? Jak wygląda zabieg?

Niestety, problem łysienia zarówno w naszym kraju jak i nas świecie jest bardzo duży i nie ominął on również Warszawy. Na świecie ponad 40% kobiet i aż 70% mężczyzn skarży się na problemy z wypadaniem włosów. W tym celu w pierwszej kolejności sięgamy po preparaty kosmetyczne, które niestety mają bardzo niską skuteczność, a często nawet nie zauważymy żadnego efektu. Na szczęście z pomocą przybywa chirurgia plastyczna, która przynosi bardzo zadowalające i co ważne długotrwałe efekty.

Wskazania i przeciwwskazania do przeszczepu włosów

Znacznie więcej znajdziemy czynników przemawiającymi za tym by skorzystać z takich dobroczynności, jakie daje nam obecnie chirurgia plastyczna. W kolejce do zabiegu powinny się przede wszystkim ustawić osoby, które mają łysienie androgenowe, pourazowe czy pozapalne w fazie remisji. Z takiego zabiegu z powodzeniem mogą skorzystać również osoby posiadające blizny skóry owłosionej, chcące dokonać korekty zarostu, brwi czy też owłosienia w okolicy łonowej.

przeszczep włosów warszawa

Niestety, nawet tak bezpieczny i bardzo potrzebny zabieg w niektórych przypadkach nie może dojść do skutku. Dzieje się tak głównie jeśli mówimy o łysieniu plackowatym, aktywnych zmianach chorobowych skóry, aktywnej chorobie nowotworowej, ciąży i okresie karmienia piersią, a także jeśli mamy cukrzycę, nadciśnienie tętnicze oraz przyjmujemy leki przeciwkrzepliwe.

Przygotowanie do zabiegu

Jeśli mimo wspomnianych wyżej przeciwwskazań, kwalifikujemy się do zabiegu jakim jest przeszczep włosów Warszawa, to powinniśmy się również do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim musimy wykonać podstawowe badania laboratoryjne, a także w dniu zabiegu umyć głowę łagodnym szamponem i nie stosować już na włosy innych kosmetyków. Ponadto w dniu zabiegu warto założyć ubranie zapinane na guziki lub zamek błyskawiczny, by nie było potrzeby zdejmowania i zakładania go przez głowę.

Jak przebiega zabieg?

Co ważne, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, czyli pacjent cały czas jest świadomy tego co się z nim dzieje, może odczuwać lekki dotyk, jednak doznania bolesne są wyeliminowane. Ponadto włosy w miejscu dawczym golone są około 1 milimetra. Nad całym zabiegiem czuwa wyspecjalizowany zespół, który na co dzień zajmuje się również operacjami mikrochirurgicznymi. Całość trwa nawet do kilku godzin – w zależności od rozległości miejsca, które ma zostać pokryte włosami. Szczegółowy proces przedstawimy poniżej Państwu w trzech krokach.

Pierwszy z nich to przygotowanie pacjenta do zabiegu. W związku z tym zmieniana jest odzież na tę operacyjną, wyznaczany jest przez lekarza zakres obszaru biorczego, a także obszaru dawczego. Następnie głowa pacjenta jest golona i zostaje wykonane znieczulenie miejscowe, które działa na receptory bólowe, tak że pacjent będzie odczuwał dotyk czy uciskanie.

Drugi etap składa się z kilkuminutowej przerwy, podczas której znieczulenie zaczyna działać. Następnie pacjent kładzie się w pozycji półsiedzącej, w której też pozostaje już do końca zabiegu. Jeśli pacjent jest już gotowy, lekarz zaczyna nacinać skórę głowy, przygotowując tym samym obszar biorczy do wczepienia włosów.

W trzecim, ostatnim etapie kontynuowany jest zabieg. Pacjent znajduje się w pozycji półsiedzącej. Następuje wszczepiane są pobrane wcześniej włosy za pomocą implantorów, czyli elementów przypominających do złudzenia igłę. Na koniec okolica dawcza zostaje zabezpieczona jałowym opatrunkiem, z kolei warstwa biorcza zostaje spryskana przygotowanym przez lekarzy roztworem.

Co ważne, pacjent może opuścić klinikę już tego samego dnia, po 1-2 godzinnym odpoczynku. Pełna rekonwalescencja trwa dwa tygodnie. Wtedy warto odpoczywać i dbać o skórę głowy, dzięki preparatom przygotowanym przez lekarzy.

3 myśli na temat “Przeszczep włosów – czy warto? Jak wygląda zabieg?

  1. przeszczep włosów to tak naprawdę jedyna nadzieja na pozbycie się łysienia. Reszta leków „cud” to ściema/ Szkoda tyko, że przeszczep jest dość drogi …

  2. maszynka do włosów i golimy na łyso problem łysienia rozwiązany choć fakt nie każdemu facetowi pasuje łysa głowa 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.