Zalety i rodzaje manicure oraz pedicure

W obecnych czasach większość pań zdaje sobie sprawę jak ważną rolę na cały wygląd oprócz eleganckiego ubrania i modnej fryzury ma wygląd dłoni. To czy są one zadbane świadczy nie tylko o nas samych ale też jest niezbędnym uzupełnieniem naszego wyglądu. Taka świadomość spowodowała, że nie tylko kobiety, ale również mężczyźni coraz częściej korzystają z wizyt w salonach kosmetycznych w celu wykonania zabiegów pielęgnacyjnych dłoni. Dzisiejsza oferta stylizacji paznokci jest bardzo szeroka panie mają do wyboru wiele rodzajów manicure i pedicure również tych na specjalne okazje.

manicure

Manicure i pedicure Tradycyjny

Przed przystąpieniem do zabiegu musi być przeprowadzona dezynfekcja rąk zarówno u klientki jak i u stylistki paznokci. Następnie zostaje usunięty stary lakier najlepiej jeśli odbywa się to za pomocą zmywacza bezacetonowego, który jest szkodliwy dla płytki paznokci. Następnie paznokcie są skracane do odpowiedniej długości i nadaje się im kształt. Aby zachować naturalny kształt paznokcia muszą one być opiłowane od boków do wierzchołka. Zabieg opiłowania odbywa się przy użyciu pilnika drobnoziarnistego lub szklanego. W trakcie opiłowania paznokci można w pewnym stopniu dokonać korekty kształtu paznokci aby poprawić cały wygląd dłoni.

W przypadku paznokci kwadratowych są one opiłowywane na kształt prostokąta o zaokrąglonym nieco wystającym za opuszek palca czubku, a podczas malowania zostawia się małe marginesy po bokach. Paznokcie owalne najlepiej prezentują się w kształcie migdałowym, a lakier jest nakładany na całą płytkę. W przypadku paznokci okrągłych trudno jest polepszyć ich kształt, a lakier jest nakładany na środek paznokci. Pewną uwagą do paznokci okrągłych jest to, że nie powinno się ich malować lakierami opalizującym i perłowymi.

Proces pielęgnacyjny dłoni w gabinecie kosmetycznym wymaga również kąpieli paznokci, są one zanurzane w miseczce z wodą z dodatkiem mydła lub oliwki. Przedtem trzeba dokonać odsunięcia okalającego paznokcie naskórka, a następnie cążkami usunąć go. Kolejnym zabiegiem jest peeling oraz masaż dłoni i polerowanie paznokci.

Polerowanie paznokci powoduje, że płytka staje się bardzo gładka i nabiera połysku, paznokcie stają się też odporniejsze, a dodatkowo można usunąć pewne drobne mankamenty na paznokciach. W trakcie polerowania stylistka lekko uciska dłonie co daje efekt delikatnego masażu. Zabieg polerowania przyczynia się do większej przyczepności lakieru na paznokciach. W następnej kolejności stylistka przystępuje do malowania paznokci, ale przedtem należy paznokcie poddać odtłuszczeniu. W trakcie malowania można dokonać korekty w kształcie paznokci i zatuszować istniejące mankamenty.

Jako pierwsza jest nakładana baza, która utwardza paznokieć, a następnie dwa razy nakładany jest kolorowy lakier w kierunku od dołu ku górze. Warstwę wierzchnią stanowi utwardzacz. Wokół wału paznokcia oraz na opuszki palców zostaje nałożona oliwka pielęgnacyjna w celu zmiękczenia i odżywienia skórek.

Manicure francuski

Manicure i pedicure francuski stosuje się w przypadku paznokci długich taka technika pozwala na uzyskanie bardzo eleganckiego wyglądu dłoni. Polega to na wykonaniu manicure, a następnie wolny brzeg paznokcia jest malowany białym lakierem. Następnie całe paznokcie są malowane lakierem w kolorze cielistym. Aby osiągnąć bardziej wyrazisty efekt należy zmienić kolejność lakierowania, zaletą manicure francuskiego jest złudzenie czystej bieli paznokci. Technika manicure francuskiego typu szewron polega na malowaniu wolnego brzegu paznokci w literę V.

Manicure i pedicure klasyczny

Manicure klasyczny skierowany jest do pań, chcących swoim dłoniom nadać nieskazitelny wygląd. Polega on na usunięciu skórek, nadaniu kształtu paznokciom i nałożeniu odżywki regenerującej. Manicure klasyczny jest odpowiedni dla osób, które satysfakcjonują zarówno paznokcie niepomalowane jak i pomalowane kolorowym lakierem. Na koniec zabiegu nakładana jest odżywka lub dodatkowo można pomalować paznokcie w jednym kolorze lub ze zdobieniami.

Manicure z wycięciem skórek lub bez

Przed przystąpieniem do zabiegu manikiurzystka dostosowuje jego rodzaj odpowiednio do potrzeb dłoni oraz życzeń klientki. Dotyczy to skórek, które można tylko odsunąć za pomocą dłutka lub wyciąć je cążkami. Wycięcie skórek jest zazwyczaj konieczne u osób, które wycinały je wcześniej, ponieważ odrastają one z większą mocą.

Przebieg zabiegu manicure i pedicure

Kiedy ustalony jest rodzaj malowania i sposób usuwania skórek manikiurzystka przystępuje do dezynfekcji swoich dłoni i dłoni klientki, które od razu są zanurzane w wodzie z mydłem w celu zmiękczenia skórek. W przypadku chęci wycięcia skórek nakłada się na nie specjalny żel do skórek, a po ich usunięciu manikiurzystka nadaje paznokciom odpowiedni kształt oraz dodatkowo może je skrócić lub wypolerować. Następnie na paznokcie nakładana jest odżywka regenerująca, a po wyschnięciu paznokci w dłonie jest wmasowany specjalny krem o działaniu odżywczym.

Manicure klasyczny z malowaniem

Manicure pedicure klasyczny różni się od zabiegu manicure klasycznego tym, że jest tu uwzględnione malowanie paznokci na kolor wybrany przez klientkę. Jeśli trafimy na profesjonalną osobę wykonującą manicure bez problemu będzie można wykonać dodatkowe zdobienia w postaci: koronki, panterki, brokatu, oraz zdobienia cyrkoniami. Klientka decydująca się na manicure klasyczne z malowaniem ma do wyboru szeroką gamę stylizacji zarówno pod kątem dobrania koloru lakieru do paznokci ewentualnych zdobień jak i kształtu płytki. Manicure jakiekolwiek by ono nie było powinno być wykonywane w sposób profesjonalny z dbałością o zachowanie wszystkich niezbędnych procedur. Równie ważny jest także rodzaj lakieru jaki zostanie użyty ponieważ także od tego zależy trwałość uzyskanego efektu.

Manicure hybrydowy

Najtrwalszym rodzajem zabiegu manicure jest niewątpliwie manicure hybrydowy jest możliwe z uwagi na użycie specjalnych lakierów żelowych, które są dodatkowo utwardzane w lampie LED, co powoduje ich natychmiastowe wyschnięcie. Lakier użyty do manicure hybrydowego cechuje się wyjątkowo długą trwałością oraz pięknym połyskiem i równomierną barwą. Hybryda jest odporna także na ewentualne uszkodzenia trzeba jednak wiedzieć, że po upływie kilku tygodni od zabiegu pojawia się odrost naturalnej płytki. Odpryski na paznokciach pojawiają się zazwyczaj po upływie terminu trwałości manicure dlatego jest to zabieg dający komfort w postaci pięknych paznokci przez długi czas. Jest to szczególnie istotne dla pań, cenią swój czas.

Manicure/pedicure Japoński

Manicure japoński jest zabiegiem w którym nie używany jest kolorowy lakier, mimo to paznokcie wyglądają na wyjątkowo zadbane, eleganckie i błyszczące, a przy tym całkiem naturalnie. Na manicure japoński decydują się nie tylko kobiety ale również panowie. Manicure hybrydowy wykonuje się poprzez wcieranie w płytkę paznokci specjalną pastę zawierającą krzemionkę. Krzemionka ma działanie wygładzające i nabłyszczające, a dodatkowo wpływa na wzmocnienie paznokci i odżywia je. Sekret tkwi specjalnej technice polerowania dzięki, której uzyskuje się wspomniany efekt na trzy tygodnie.

Manicure żelowy

Niektóre panie mają problem z płytkami paznokci wynikający z ich słabej kondycji w takich przypadkach paznokcie ulegają łamaniu. Jeśli chcemy mimo to mieć uzyskać efekt długich paznokci co u większości pań jest koniecznością zalecane jest wykonanie manicure żelowego. Manicure żelowy umożliwia przedłużenie paznokci lub zmianę kształtu płytki co pozwala na wykonanie wielu atrakcyjnych zdobień, nie byłyby możliwe w przypadku paznokci krótkich.

Modelowanie paznokci z użyciem żelu

Manicure żelowy jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form pielęgnacji paznokci, dzieje się tak z uwagi na długo utrzymujący się efekt oraz możliwości modelowania płytki i co ważne przedłużanie krótkich paznokci. Często korzystają z tego panie, których paznokcie uległy złamaniu dzięki żelowi można je zrekonstruować.

Jak przebiega rekonstrukcja paznokcia

Najczęściej aby przeprowadzić rekonstrukcję uszkodzonego paznokcia stosuje się żel używany do manicure, który następnie jest utwardzany w lampie. Daje to możliwość odtworzenia płytki paznokcia używając w tym celu papierowej formy. Wygląda to w ten sposób, że na papierowej formie zostaje wyrzeźbiony kształt paznokcia z żelu po czym forma zostaję delikatnie ściągnięta, odtworzony paznokieć zostaje.

Manicure SPA Targówek

Zabieg określany jako manicure SPA Targówek jest zabiegiem również podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który może być rozszerzony o dodatkowe zabiegi typu SPA. Zabiegi SPA rozpoczynają się od kąpieli dłoni w wodzie wzbogaconej o dodatki w postaci soli kosmetycznych, płatków naturalnych róż i olejki. Kąpiel tak przeprowadzona zapewnia dłoniom głębokie nawilżenie i odżywia je. Następnie wykonywany jest specjalny masaż złuszczający martwy naskórek z dłoni, dzięki temu skóra odzyskuje jednolity kolor, jest jedwabiście gładka oraz przyspiesza się mikrokrążenie w tkankach. Wszystko to sprawia, że dłonie ulegają odmłodzeniu i wyglądają na zadbane. Dodatkowo dla jeszcze lepszego efektu można wykonać zabieg odżywczo nawilżający z zastosowaniem ciekłej parafiny. Efekt po tym jest natychmiastowy, skóra jest jeszcze bardziej zregenerowana, a sama kąpiel wpływa relaksująco. Na zakończenie zabiegu stosuje się masaż z użyciem kremów i maseczek na dłonie zawierających dobroczynne substancje aktywne.

Manicure SPA Targówek mogą wykorzystać nie tylko panie ale i panowie celem regeneracji i odmłodzenia skóry na dłoniach.

Jedna myśl na temat “Zalety i rodzaje manicure oraz pedicure

  1. Manicure zyskał rzeczywiście w ostatnich latach popularność szczególnie za sprawą hybryd bo podnoszą jego trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.