Zalety i wady domku holenderskiego

Domki holenderskie najczęściej wybierane są przez osoby, które dysponują niedużym budżetem finansowym, a jednocześnie pragną spędzać czas na działce. Najtańsze domki holenderskie to koszt od 20 000 zł. W przypadku tego typu budowli formalności są znacznie mniej skomplikowane, a jednocześnie uproszczone. Omija się zatem wielomiesięczny proces budowy. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu pomieszczeń nawet w niedużym domku może przebywać kilka osób. Producenci gwarantują gotowe wnętrza, wyposażone w kuchnię, łazienkę, salon oraz sypialnię. Domki takie mogą posiadać także taras, aby zwiększyć powierzchnię przeznaczoną do wypoczynku. Jednocześnie zakup domku holenderskiego jest doskonałym sposobem na dochodowy biznes.

Zalety domków holenderskich

Domki holenderskie posiadają bardzo wiele zalet, przede wszystkim mogą być one użytkowane praktycznie przez cały rok. Dzięki możliwości ogrzewania wewnątrz panuje doskonała temperatura nawet podczas okresu zimowego. Wewnątrz znajduje się komfortowe rozmieszczenie pomieszczeń, bardzo funkcjonalny oraz ergonomiczny Dlatego nawet na niewielkiej powierzchni uzyskać można wysoki komfort przebywania. Istnieje także bardzo wysoka różnorodność ofert z rynku wtórnego. Domki te różnią się oczywiście standardem i wielkością, jednak wówczas można zakupić je w bardzo atrakcyjnej cenie. To właśnie cena jest jedną z największych zalet domków holenderskich. Większość osób decydujących się na tego typu rozwiązanie wybiera je właśnie ze względów finansowych. Domki holenderskie to także najwyższy poziom mobilności. Z łatwością można przewozić je w dowolne miejsca, co jest bardzo korzystne w sytuacji osób, które planują przeprowadzkę. Domki to także produkty gotowe od ręki. Nie trzeba czekać wiele miesięcy na budowę, montaż, a także prace wykończeniowe czy też zaawansowane prace budowlane. Nie trzeba być ponadto właścicielem działki, aby móc postawić na niej mobilny domek. To także duże ułatwienie zwłaszcza dla osób, które zdecydowały się na wynajem domku. Domki holenderskie to doskonała alternatywa domów murowanych oraz drewnianych.

Wady domków holenderskich

Z pewnością wadą domków holenderskich jest konstrukcja stosunkowo podatna na korozję. Nie zawsze wentylacja jest najlepsza, przez co wewnątrz może wystąpić nieprzyjemna wilgoć, grzyby, a także pleśń. Ograniczeniem jest także słaba termiczność. Wnętrza bardzo szybko nagrzewają się, jednak ich wychłodzenie następuje również szybko. Wynika to z niedostatecznej izolacji termicznej. Jeżeli powierzchnia domku holenderskiego przekroczy 35 m² wówczas należy posiadać projekt budowlany. Nie trzeba natomiast uzyskiwać pozwolenia na budowę. Jednak w takiej sytuacji należy pamiętać o tym, że po 120 dniach należy zmienić ustawienie swojego domku. Może być to zatem nieco kłopotliwe, zwłaszcza w sytuacji, kiedy działka ma nieduże wymiary. Wadą mogą być też częste naprawy oraz usterki występujące we wnętrzach domku, które zwiększają koszt eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.